Відділ читачів-учнів 5 - 9 класівДИВА  РІДНОГО КРАЮ

Фахівці  Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей організували зустріч читачів-учнів КЗО «Багатопрофільний навчально-реабілітаційний ресурсно-методичний центр колекційної роботи та інклюзивного навчання» з Іриною Голуб - автором книги «Сім чудес Дніпропетровщини». Невимушене спілкування підлітків з письменницею викликало великий  інтерес до краєзнавства, звернуло увагу до книги та етапів її створення. 
У НАС В ГОСТЯХ


На зустріч з відомим краєзнавцем Дніпропетровщини Віктором Володимировичем Єкшовим завітали читачі-учні СШ №6, які є членами робочої групи учасників Всеукраїнського краєзнавчого конкурсу «Моя Батьківщина – Україна».
На шанувальників історії рідного краю  чекала чудова розповідь Віктора Єкшова про історичне минуле Дніпропетровщини: козацькі паланки і слободу Половиця, Дніпровські пороги і історичні будівлі, про сади насаджені  Лазарем  Глобою та про безліч інших відомих і маловідомих історичних  місць і фактів.Увагу підлітків було звернено на розвиток почуття поваги до історії та відповідальність за сучасне і майбутнє рідного краю.
Презентація однієї книги

Фахівці відділу обслуговування читачів-учнів 5-9 класів,  для
вихованців Багатопрофільного навчально-реабілітаційного ресурсно-методичного центру корекційної роботи та інклюзивного навчання представили книгу І.Голуб «Сім чудес Дніпропетровщини». Підлітки  детально ознайомились з главами книги, здійснивши захоплюючу віртуальну екскурсію рідним краєм.
День Героїв Небесної Сотні

       Читачі-учні СЗШ №10 ім. І.І. Манжури, Дніпровського ліцею інформаційних технологій при ДНУ, студенти Дніпровського технікуму зварювання та електроніки імені Є.О. Патона затамувавши подих спостерігали за кадрами хроніки лютого 2014.
       Книга-реквієм "НЕБЕСНА СОТНЯ" дала змогу побачити обличчя всіх тих, хто віддав своє життя за вільну, незалежну Україну.

       Учасники зустрічі запалили свічу пам'яті,а розмірений хід метроному відкарбував час скорботи, душевного болю і жалю…

«Бібліотекa – світ інформації, гармонії та творчості»

Юні читачі Багатопрофільного навчально-реабілітаційного ресурсно-методичного центру корекційної роботи та інклюзивного навчання завітали на екскурсію до бібліотеки. Анна Горб провела гостей по залах книгозбірні, познайомила з історією будівлі. За допомогою презентації «Храм книги» діти побачили найоригінальніші і найцікавіші бібліотеки світу. Відвідувачі зрозуміли, що сьогодні бібліотека - це не тільки місце зберігання книг, а й сучасний соціально-культурний центр.

"ВІД ЩИРОГО СЕРЦЯ"

Під такою назвою відбулась зустріч учасників клубу "Book weekend" напередодні Дня Святого Валентина.
Діти почули цікаві історії про виникнення свята, дізналися як були оформлені перші "валентинки".
Всі присутні з захопленням займалися виготовленням сувенірів - паперових сердечок , а фахівці бібліотеки подарували гостям гарний настрій!
"Казка, яку можна з'їсти"
Напередодні Старого Нового року, у відділі обслуговуваня читачів-учнів 5-9 класів, відбулись "Читацькі посиденьки". Діти із зацікавленністю слухали історії про народні зимові свята та
звичаї українців.
А символом сьогоднішньої зустрічі став Новорічний пряник!  Солодкий запах імбиру і кориці створює святкову атмосферу і викликає найприємніші спогади...Захід тривав за чашкою гарячого чаю з запашними пряниками під супровід веселих мультісторій.

Літературно-музична композиція
«Ти наше диво калинове, кохана,
материнська мово!»
та відео-мандрівка
«У лабіринтах етикету»
6 листопада фахівці відділу обслуговування читачів-учнів 5-9 класів завітали до СЗШ №121 та гімназії №3. Читачі-учні 5-х класів здійснили відео-мандрівку «У лабіринтах етикету», а 6-7-х прослухали літературно-музичну композицію «Ти наше диво калинове, кохана, материнська мово!», що була присвячена Дню української писемності та мови. На заходах змістовна розповідь бібліотекаря супроводжувалась тематичним відеоматеріалом, цікавими фактами, загадками, конкурсами і вікторинами.


До книги і читання, через дозвілля та спілкування
З великим інтересом відбулась  екскурсія  в нашу бібліотеку групи  юних читачів зі школи домашнього  типу "Абрикос". Найцікавіша історія старовинного маєтку, створення дитячої бібліотеки і сьогоднішній день інформаційно-культурного закладу для дітей не залишили гостей байдужими!
Світлина від Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей.

Світлина від Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей.Світлина від Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей.
Напередодні Дня українського козацтва та Дня захисника України фахівці відділу обслуговування читачів-учнів 5-9 класів підготували та провели історичну подорож «Козацький край мій, славне Придніпров’я». На заході читачі-учні 5-7 класів СЗШ №6 та №137 дізнались про історію становлення козацтва, його звичаї та традиції , тактику ведення бою та відповіли на запитання вікторини «Чи знаєш ти історію козацтва?».
Світлина від Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей.
23 вересня 2018 року читачі бібліотеки відвідали 
Всеукраїнську зустріч філателістів яка проходила на території інституцького містечка Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна. Зустріч була дуже цікава, відвідувачі отримали велике задоволення!«Моя Дніпропетровщина:
 цікаві факти, цифри, порівняння»

З нагоди 86-ї річниці створення Дніпропетровської області  фахівці відділу зустрілись з читачами-учнями 7-х класів СШ №91 та представили  краєзнавчий огляд-репортаж. На заході було розглянуто як відомі, так і незвичайні історичні факти з розвитку нашого краю, розглянуто статистичну інфографіку та слайди презентації «Чудеса світу у Дніпрі»
КонфлIкти.Як Iх вирIшити?
В межах роботи клубу «ЗАКОН і МИ» відбулася зустріч студентів Дніпропетровського технікуму зварювання та електроніки імені Є.О. Патона з представниками Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області  - Олександром Шевцовим та Світланою Сельдіною. Ситуативно – рольова гра, яку запропонували молоді юристи аудиторії, сформувала уявлення підлітків про різні варіанти людського спілкування та шляхи вирішення конфліктних ситуацій в суспільстві, в учбових закладах тощо.

ПАМ'ЯТАТИ… І не забувати!

До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту фахівці відділу ознайомили учнів Дніпропетровського ліцею інформаційних технологій з основними поняттями, пов'язаними з трагедією Голокосту: усвідомленням  важливості збереження пам'яті про тих, хто вижив, жертвах, рятівниках і визволителях, виховання  міжкультурному розумінню і толерантному поводженню.

    Навесні 1945 року закінчилися жахи війни. Багато людей не дожили до цієї радісної години. У їх числі шість мільйонів євреїв. Третина єврейського населення була знищена.
    Що може бути страшніше за смерть дитини? Смерті безглуздої і жорстокої, смерті від руки дорослого, покликаного самою природою захищати і ростити дитя.

    Немає нічого дорожче на Землі, ніж посмішка дитини. Дитина посміхається, отже, світить сонце, мирно колоситься поле, не звучать вибухи, не горять села і міста.

                              
"СЕРПАНТИН  ЗАДОВОЛЕНЬ"

Бібліотекарі відділу з задоволенням та професіоналізмом подбали про те, щоб юні відвідувачі не нудьгували на зимових канікулах: майстер – класи, вікторини, зустрічі – все було спрямовано на творчу самореалізацію дітей та забезпечення їх відпочинку. 
Гра – вікторина «За кришталевими лаштунками зими» захопила читачів СЗШ №10, які змагалися в знаннях, зимових колядках, танцях. За допомогою «Калейдоскопу новорічних свят» діти познайомилися зі святковими мелодіями, традиціями, культурою, що супроводжують Новий рік та Різдво в Європейських країнах.
"Світло не в моєму вікні"
Зустріч з письменницею та психологом Ольгою Репіною відбулась у СШ№ 23 з читачами-учнями 9-А класу за ініціативою Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей (модератор Т. Журбенко).
Мета зустрічі – презентація повісті Ольги Репіної «Світло не в моєму вікні». Автор емоційно передала свої почуття, які її охопили при зустрічі з дітьми тяжкої долі у реабілітаційному центрі, де вона працювала на посаді психолога. Життя та долі дітей і стали сюжетом повісті. Головний герой Данило є реальною дитиною, якому реабілітаційний центр замінив рідну сім’ю. В важку годину життя хлопця «в його вікні все ж загорілося світло…Це був маленький вогник,…Але це світло горіло. І це була надія.»


ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА

В межах Тижня права відбулись зустрічі за «круглим столом», у яких прийняли участь читачі – учні 8-10 класів СШ №91 та 85 з представниками Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Єремеєвою Анастасією та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області Шевцовим Олександром.
Присутніх підлітків ознайомили з основними конституційними правами та обов’язками: правом на освіту, відпочинок, на життя, правом на турботу з боку батьків, на повагу та гідність. Були розглянуті проблеми правового захисту родини й дитинства.


Зустріч з автором

Є чудеса - фортеці й  храми,
мости, палаци… Тільки знай:
найбільше диво є  в цім світі 

і зветься просто -  рідний край.

    6 грудня у відділі обслуговування читачів-учнів 5-9 класів відбулась зустріч з відомим краєзнавцем нашого міста, автором книги «Сім чудес Дніпропетровщини», головним бібліотекарем КЗК «ДОУНБ»  І.С. Голуб. На заході читачі-учні 6-х класів СШ №91 невимушено спілкувались з автором чудової  книги  та ще раз здійснили віртуальну подорож  по овіяним легендами та створеним  нашим талановитим народом  пам’яткам рідного краю.
Клуб интеллектуалов «FOR УМ» на осенних встречах
Открытие новых земель - одна из самых заватывающих и увлекательных страниц мировой истории. Землю часто сравнивают с большим домом, а мы с вами одни из жителей этого дома - планеты. Для познания этого дома собрались читатели - учащиеся 6 класса  Лицея № 100 во главе с учителем Т.Н. Крайневой чтобы принять участие в интеллектуальной игре «В нашу гавань заходили корабли». Бесценным грузом в трюмах кораблей были вопросы викторины, тесты, кроссворды для участников. Ярко и художественно оформленный сценарий игры не оставил равнодушными ни участников ни гостей.
  «Вікенд в Європі» 
11 жовтня, в межах роботи клубу  «We travel»,  відбулась інтелектуальна  гра - асорті    «Вікенд в Європі» 
між учнями 6-го  класу СШ №100.
 Юні інтелектуали, розбившись на дві команди, змагались у знаннях історії та культури країн Європи. Родзинкою гри було представлення  цікаво виконаного домашнього завдання у вигляді презентацій. Обидві команди були  влучними та винахідливими у своїх відповідях, тому перемогла дружба і хороший настрій !
ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЯМ МАЙДАНУ
20 лютого пройшла зустріч с читачами -учнями СШ № 67 та 23, щоб згадати тих, хто  боровся за честь, правду і гідність українського народу,  віддав своє життя за нас з вами на Майдані незалежності у місті Києві під час Революції Гідності  у 2013-2014 р.р.
Завдяки фотографіям та кадрам відео-хроніки діти познайомилися з основними подіями Революції Гідності та вшанували пам'ять  всіх, хто загинув, захищаючи незалежність і свободу України.
Метою заходу було формування  у дітей усвідомлення громадянської ідентичності, розуміння єдності й цілісності України, як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави; сприяти формуванню історичної пам’яті; виховування почуття патріотизму та усвідомлення національності.
«Війна чужа, неждана, непотрібна»

До Дня вшанування пам`яті учасників бойових дій на території інших держав фахівець відділу обслуговування читачів-учнів 5-9 класів Анна Горб провела героїко-патріотичну годину. На заході читачі-учні 9-го класу СШ №91 декламували вірші, присвячені подвигу воїнів-афганців, познайомились з героїчною біографією воїнів-інтернаціоналістів Дніпропетровщини та вшанували пам`ять загиблих хвилиною мовчання.

З «валентинкою» країнами світу


Дружба, кохання, любов – одвічні теми поезії, музики, кінематографу, сенс повноцінного людського життя. День Святого Валентина поступово трансформувався у всьому світі у День закоханих. З нагоди цього свята фахівці відділу обслуговування читачів-учнів 5-9 класів провели літературно-музичну відео-програму «З «валентинкою» країнами світу». На заході були присутні читачі-учні  СШ №23, №85 та №50.

«Комп`ютер і здоров`я: у пошуках балансу»

Пізнавально, цікаво і невимушено пройшла зустріч фахівців відділу з читачами-учнями 6-го класу  СШ №76.
 Завдяки інформаційно-пізнавальній годині у форматі  DVD підлітки дізнались про історію виникнення Інтернет та пов`язаного з ним новим явищем – «інтернет – залежність». Де проходить межа? Коли користь переходить у шкоду? Ці та інші питання не залишили нікого байдужими, а повчальні відеофрагменти застерігали від необачної та легковажної поведінки у соцмережах та он-лайн іграх.

« Моє літературне відкриття »

У сучасному суспільстві зростає роль телебачення, комп'ютера та інших технічних засобів в житті батьків і їх дітей.  А, між тим, читання займає велике місце в сімейному вихованні. Воно розширює світогляд, допомагає виховувати дитину,  вчить любити свою батьківщину, оцінювати вчинки, розуміти життя.
     Розумна книга може набагато сильніше впливати на дитину, ніж бесіда або розповідь дорослої людини. Під час читання дитина залишається наодинці з собою. Те, про що вона читає, глибоко переживається. Вона може повернутися до  епізоду або героя, який сподобався . Хороша книга - і вихователь, і вчитель, і друг.
 Фахівці відділу обслуговування читачів-учнів 5-9- класів познайомили юних читачів, які навчаються в СЕРЕДНІЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ №35 з сучасними українськими дитячими письменниками та їх творами, щоб діти краще орієнтувались в сучасній підлітковій літературі.
Пам'ятайте: "У світі обов'язково знайдеться книга,
        яка написана саме для вас!"

Человек и космос: Шаг к звездам "

55 лет тому назад, 12 апреля 1961 года старший лейтенант Юрий Алексеевич Гагарин впервые в мире совершил орбитальный полёт вокруг Земли, открыв эпоху пилотируемых космических полётов.
Об этой юбилейной дате, о шагах покорения космоса, шла речь во время виртуального космического путешествия участниками которого стали учащиеся 
Днепропетровского областного лицея - интерната 
физико - математического профиля.

С достижениями космической техники юных читателей познакомил наш гость - РЕПЕТЯ  Евгений Иванович, бывший начальник одного из отделов КБ "Южное". 
Он рассказал о значимости города Днепропетровска как космической столицы Украины.


КОНКУРС
"Найкращий читач 2016 року" 
у бібліотеці для дітей

20 березня у читальному залі для читачів - учнів 5-9 класів зібралися любителі читання, щоб прийняти участь у конкурсі на найкращого читача року.
Для учасників конкурсу була розроблена літературна вікторина, де в письмовому вигляді треба було дати відповідь на поставлені питання.
Учасники з цікавістю мандрували у лабіринтах літературних сюжетів.
Перемогу в групі сьомих класів одержала учениця НВК №36 Магда Анна.В групі шостих класів Горб Катерина ( СШ  №99).

Далі - участь переможців в обласному турі Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач року - 2016"
який пройде в 
обласній бібліотеці для дітей 2 квітня.


Зимние каникулы в библиотеке

В преддверии Нового года и до конца зимних каникул читателей отдела – обслуживания 5-9 классов ждали забавные игры, весёлые конкурсы, сказочные викторины. Все мероприятия были яркими и познавательными, читатели не только зарядились с положительными эмоциями, но и получили новые знания.

Открыла череду мероприятий интеллектуально – игровая программа «Новогодний марафон», которая состоялась с читателями – учащимися 5 класса СШ №10. Участники игры проявили ловкость и смекалку, выполняя конкурсные задания. Задорные новогодние песни, танцы украсили программу. Игроки унесли с собой праздничное настроение, призы и новые знания.Участники игры – викторины «В ожидании чудес» (5-6 класс) совершили виртуальное путешествие по новогодним сказкам.
В череде зимних праздников есть особый – Рождество Христово. Праздничная программа «Чудеса в Рождество» познакомила читателей (5-9 классов) с рождественскими традициями наших предков и завораживающими святочными гаданиями.
Интернет – ринг «Операция Дед Мороз» завершилась красочным видео- путешествием в резиденцию Деда Мороза в Лапландии.


Сотрудники отдела подарили юным читателям праздничное настроение и пожелание: в наступившем году новых интересных встреч в библиотеке!
У приміщенні Дніпропетровського обласного  ліцею-інтернату фізико-математичного профілю відбулася зустріч фахівців бібліотеки 
з читачами – учнями. Тема зустрічі 

« Овіяні славою: сторінки історії козацтва»

Присутні поринули у героїчні часи козацької доби, згадали козаків – ювілярів. З цікавою розповіддю про морський флот запорізьких козаків виступили і самі ліцеїсти.
Захід підготувала і провела Анна Горб

У чудовий світ казки поринули читачі - учні 5-х класів СЗОШ №23. Разом з фахівцем бібілотеки, Анною Горб, згадали, що казки бувають побутові, чарівні і про тварин.
 Багато цікавого і нового читачі дізналися  про авторські казки.
Казка - місток у дитинство для кожного дорослого!Тема визволення України від нацистських окупантів ніколи не забудеться, буде актуальною  завжди. Так, читачі - учні СШ №23 з великою зацікавленністю прослухали розповідь фахівця бібліотеки про хід  великих боїв, що велися за всю Україну, зокрема Правобережну. А також самі  перегорнули сторінки не менш цікавих книг.

Захід підготувала і провела О. Чернишенко
День Конституції України

Конституція є основним законом держави - ядром усієї правової системи країни, визначає сенс і зміст інших законів.
Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України, до якого традиційно присвячено безліч урочистих і просвітницьких заходів.
В нашій бібліотеці , у відділі читачів-учнів 5-9 класів відбулась година державності «Серце законодавства держави – Конституція».День сучасного читача

В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання  в бібліотеці  відбувся День сучасного читача "Книга+Інтернет"
Сьогодні, коли тільки й розмов, що про «кліпове мислення сучасних дітей» і про те, що «телевізор, комп'ютер, гаджети витіснили стару добру книгу», саме час взяти на озброєння сильні сторони візуальної культури.
На зміну  книжковим виставкам, які не завжди затребувані, в бібліотеках приходить сучасний спосіб просування книг - буктрейлери. Представляючи читачеві книги і популяризуючи книгочитання в світовому культурному співтоваристві, буктрейлери перетворилися на окремий самобутній жанр, який об'єднує літературу, візуальне мистецтво та Інтернет.
У неділю в відділі читачів-учнів 5-9 класів пройшов форум буктрейлерів «Світ твоїх захоплень», серед яких читачі – діти самі визначили  декілька роликів для участі  в обласному заочному  конкурсі  буктрейлерів 
«Дивись і читай».


"ВСТРЕЧА С ЛЮБИМЫМИ КНИГАМИ"

Виртуальное путешествие "Золотыми тропинками родной земли" состоялось по творчеству Днепропетровской писательница Александры Кравченко - Девиль. В воскресный день читатели, собравшиеся в читальном зале, с восторгом слушали удивительные истории
степного края из книги "Амазонки Днепра" Александры Кравченко - Девиль.
Автор книги подарила юным читателям уникальные новеллы - легенды в стиле "фэнтези", а художник Лана Королевская оформила их великолепными иллюстрациями.


«Енергозбереження – інвестиції 

в майбутнє»

Боротися із звичками дорослої людини досить складно. Ми, на превеликий жаль, досі не звикли до думки, що ресурси потрібно берегти, адже їх запаси не безмежні. Найчастіше ми споживаємо набагато більше, ніж нам необхідно на насправді - не закручуємо кран, коли чистимо зуби або голимося, забуваємо вимкнути світло, виходячи з кімнати, включаємо взимку обігрівачі, замість того, щоб поміняти вікна та двері, утеплити стіни і скоротити до мінімуму втрати тепла. І який же приклад ми подаємо своїм дітям? Адже в епоху енергетичного дефіциту їх майбутнє безпосередньо залежить від уміння раціонально ставитися до того, що дає нам наша планета.
  З метою звернення уваги читачів-учнів до проблем використання енергії, економії енергоресурсів, охорони навколишнього середовища, залучення школярів до корисної діяльності з питань енерго  і ресурсозбереження відділом проведено захід, який відвідали учні 7-9 класів СЗШ №50 та 91, які стали у цьому році учасниками міського конкурсу

«Енергозбереження задля майбутнього»

Захід підготувала і провела - А.І.Горб
Около пяти тысячелетий назад на юге Балканского полуострова и окружающих его островах в восточном Средиземноморье зародилась культура, которой суждено было сыграть величайшую роль в истории человечества - культура древних греков, или эллинов.
Огромным успехом в Древней Греции пользовалась поэзия
И с её яркими представителями Тиртеем, Сапфо, Алкеем, Анакреонтом, Алхилохом, Софоклом, Эсхилом, Вергилием, Горацием, Овидием познакомились на видеопрезентации читатели - учащиеся СШ № 127.
Информация о жизненном и творческом пути этих выдающихся поэтов заинтересовала наших читателей и они  не остались пассивными слушателями, а подготовили и прочитали стихи древних поэтов.І ЦІКАВО, І ПОВЧАЛЬНО

Чарівний світ фантастики представила учням 6 класу школи №127 (ж / м Ігрень) фахівець відділу Горб А.І. у своїй 
відео-презентації «Незвичайні подорожі Ж. Верна ».


 Змістовна, цікава розповідь з яскравими замальовками фото  та відеоматеріалів ближче познайомили юних любителів  фантастики та пригод з життям і творчістю письменника, який видається в багатьох країнах світу на різних мовах. 
Любіть Україну, як сонце, любіть, 
як вітер, і трави, і води… 
В годину щасливу і в радості мить, 
любіть у годину негоди.
                                                                 / В. Сосюра /

І знову тема -


зібрала в стінах бібліотеки понад 60 юнаків та дівчат Дніпропетровського технікуму зварювання та електроніки імені Є. О. Патона.

З увагою, почуттям гордості і співпереживання за свою Батьківщину наші гості взяли участь в уроці громадянськості.Захід підготувала і провела Т.О. Журбенко


До нашої гостинної оселі завітали дівчатка та хлопя'тка з  СШ №127. Вони поринули у захоплюючий світ народних казок, згадали всесвітньо  відомих письменників - казкарів та відповіли на цікаві запитання "Казкової вікторини". А переглянувши мульфільм "Машины сказки" намагались знайти помилки у казках, які розповідала Маша.

Захід підготувала і провела А.І. Горб

( ерудит - година)

На заході були присутні читачі - учні СШ № 91, 67.
Провела захід провідний бібліотекар Т.О. Журбенко.
Экологическая интеллектуальная игра
                                      «Интересно об известном
                                             ( клуб « FOR УМ» )

Сегодня наш клуб поднимает  тему «Экология». Название науки экологии происходит от двух слов «ойкос» -  «дом» и «логос» - «наука»
Как вы видете эта наука изучает наш общий дом – Землю. Этот прекрасный космический корабль имеет всё необходимое для бесконечно долгого путешествия на нём. Но люди должны обращаться с ним бережно, должны беречь и изучать природу, узнавать каждый день о нём что – то новое.
«Когда – то давно природа решала: быть или не быть человеку. Теперь именно человек решает: быть или не быть природе.»

  

Смотрю на глобус – шар земной,
И вдруг вздохнул он, как живой;
И шепчут мне материки:
- Ты береги нас, береги!
В тревоге рощи и леса,
Роса на травке как слеза!
И тихо просят родники:
-Ты береги нас, береги!
Грустит глубокая река,
Свои, теряя берега,
И слышу голос я реки:
-Ты береги нас, береги!
Остановил олень свой бег:
Будь человеком, человек!
В тебя мы верим – не солги.
-Ты береги нас, береги!
Смотрю на глобус – шар земной,
Такой прекрасный и родной!
И шепчут губы на ветру:
-Я сберегу вас, сберегу!
                                                                              ( Е. Шкловский)

"Катастрофа на Чернобыльской АЭС: уроки трагедии"


26 апреля - Международный день памяти жертв радиационных аварий и катастроф; провозглашен Генеральной Ассамблеей ООН в декабре 2003 года.
Чернобыльская АЭС  - первенец  атомной энергетики Украины - стала символом крупнейшей в истории человечества техногенной катастрофы.

Припять. Это слово вызывает у каждого из нас свои неповторимые ассоциации. Вспомним о людях, для которых Припять – дом или поле боя с невидимым врагом – радиацией.
Есть еще мы, чья жизнь никогда не была непосредственно связана с Городом и Зоной. Но стремление не только знать историю, а и суметь прочувствовать ее, толкает на своеобразный подвиг – преодолеть в разной степени бушующую в нас болезнь радиофобию (боязнь различных источников радиации) и дотронуться к трагедии не только отдельно взятого города или страны, но и всего человечества.Видео - репортаж для наших читателей из СШ №91, № 67, Днепропетровского техникума сварки и электроники имени Е. О. Патона подготовили и провели Чернышенко О.А. и Магда О.С.
В третью субботу мая Украина традиционно отмечает

День Европы.

 Для украинцев это день общих европейских ценностей, общей истории всех наций европейского континента.
Анна Ивановна Горб совершила виртуальное путешествие по интересным уголкам стран Европы вместе с нашими читателями - студентами  Днепропетровского техникума сварки и электроники имени Е. О. Патона, СШ №121. 
Захід підготувала і провела А.І. Горб.
"Космические фантазии XXI века"

Человека всегда манил Космос. Его непостижимая бесконечность остается главной загадкой, разгадать которую пытались и пытаются исследователи всех поколений. Звездное небо — тот магнит, который притягивает своей неземной красотой, поэтому неудивительно, что День космонавтики — один из самых любимых  праздников.
Тамара Алексеевна Журбенко приоткрыла завесу космических тайн для читателей - учеников
СШ №23, СШ №91, Лицея информационных технологий при Днепропетровском национальном университете,  читателей-студентов Днепропетровского техникума сварки и электроники имени Е. О. Патона.


 

По случаю Всемирного дня водных ресурсов, в рамках Недели экологии, была проведена беседа - размышление «Не загрязняетели вы воду, не губите природу?".


Многие страны уже испытывают рост нехватки воды. В некоторых регионах наличие пресной воды хорошего качества было сокращено в результате загрязнения ее отходами деятельности человека, промышленности и сельского хозяйства. В связи с тем, что каждая страна стремится удовлетворить свои потребности в воде из ограниченных водных ресурсов, в будущем ожидается рост конфликтов. За последние 60 лет было подписано более 300 международных соглашений по воде.Также было рассмотрено состояние питьевой воды и в УКРАИНЕв частности, в  нашем городе Днепропетровске.

Одна из основных целей проведения Всемирного дня водных ресурсов:
  •  Информировать общественность о важности охраны и сохранения ресурсов пресной воды и водных ресурсов в целом;

О проблемах воды мы размышляли вместе с читателями - школьниками  Лицея информационных технологий при Днепропетровском национальном университете, СШ №91,  СШ № 121, гимназии №3, СШ №127, читателями-студентами Днепропетровского техникума сварки и электроники имени Е. О. Патона.
Беседу подготоаила и провела Горб А.И.
                                       


9 березня 2014 року
український народ відзначає 200 років від Дня народження
Тараса Григоровича Шевченка.
 
         Шевченко Залишив нам свої неоціненні духовні надбання - твори і світлу добру пам'ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру.
Ми відзначили ювілей Т.Г. Шевченко в нашій затишній оселі  разом з читачами - учнями Дніпропетровського технікуму зварювання та електроніки імені Є. О. Патона,СШ №67; відвідали гостинні стіни СШ №23, 50, "Гімназії № 3"
Захід підготували і провели Магда О.С., Чернишенко О.А.

21 февраля представители всех наций и народностей отмечают  Международный день родного языка. Этот праздник был провозглашен на Генеральной конференцией ЮНЕСКО, которая состоялась 17 ноября 1999 года. «Все главнейшие иностранные языки можно выучить за шесть лет, но для изучения своего недостаточно целой жизни»
                                                                                            — Вольтер


       Родной язык для каждого человека является важным элементом культурного сознания. Он накапливает традиции и опыт предыдущих поколений и позволяет передать их потомкам. Однако многие языки сегодня находятся на грани полного исчезновения. У некоторых языков не остается живых носителей, поэтому одним из методов спасения лингвистического богатства планеты эксперты называют изучение иностранных языков.

      «Как ни говори, а родной язык всегда останется родным. Когда хочешь говорить по душе, ни одного французского слова в голову нейдет, а ежели хочешь блеснуть, тогда другое дело»
                                                                                             — Лев Толстой
Ще В. Сухомлинський писав, що рідна мова — то неоціненне духовне багатство, в якому народ живе, передає з покоління в покоління свою мудрість і славу, культуру і традиції. Бо в рідному слові народ усвідомлює себе як творчу силу.
З Міжнародним днем рідної мови

ми привітали читачів-учнів СШ № 67, 121, 23, 50

                                              Захід підготувала і провела Ченишенко О.А.
 

22 січня – День Соборності України
День Соборності України – свято, що відзначається щороку
 в день проголошення Акту возз’єднання
Української Народної Республіки та
Західно-Української Народної Республіки,
що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

21 січня 1990 року жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом утворили живий ланцюг, відзначивши цю історичну дату. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.
          Ми завітали до читачів – учнів СШ № 23, Дніпропетровський Обласний Ліцей-Інтернат Фізико-Математичного Профілю - ДОЛІФМП, Дніпропетровський технікум зварювання та електроніки імені Є. О. Патона.


                              Захід підготувала і провела Журбенко Т.О.                                       

 

 

 


                 "Наш вопрос - ваш ответ"             

    Новогоднее интеллект - шоу

В рамках работы интеллектуального клуба "For УМ" встретились две комманды игроков "Эрудит" и "Юные гении" - учащиеся 5-В класса СШ №67.
Игру разработала и провела Т.А. Журбенко
На встрече команд, капитаны решительно выбирали на экране номер вопроса по теме игры "Новый год шагает по планете" и в течении 30 секунд команда давала ответ.
 Участники игры стремились блеснуть знаниями, эрудицией, а также талантливыми художественными номерами. Жюри по достоинству оценило игру команд, а Снегурочка наградила сладкими подарками. 
  

    21 октября состоялось очередное занятие краеведческого клуба «Юні дослідники рідного краю” и посвящено оно было Всеукраинскому дню казачества
       Как известно, пять из семи казацких сечей находились на территории нашей области и поэтому  славная  страница украинской истории напрямую относится к нашему краю. Рассказ о героической 300-летней борьбе наших предков за независимую Украину сопровождался показом отрывков из фильмов “Тарас Бульба” и “Країна. Історія українських земель. Козаки.”  Также участники клуба познакомились с книгами  данной тематики и узнали больше о празднике Покрова Пресвятой Богородицы, который мы отмечаем, как и День казачества, 14 октября.  День українського козацтва ( відзначається щорічно 14 жовтня в день свята Покрови Пречистої Богородиці ) це данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною незалежності.

 Тема козацтва завжди викликала живий інтерес у читачів-учнів різного віку і в цьому році слухачами стали учні  5-6 класів шкіл №121, №67 та студентів першого курсу ДЗТЕ.
Захід підготувала та провела Горб. А.І.
             

Комментариев нет:

Отправить комментарий