пятница, 27 сентября 2013 г.

Мистецька спадщина Т.Г.Шевченка

До цієї дати був проведений захід  «Мистецька спадщина Т.Г.Шевченка»  
у відділі мистецтв для читачів-учнів  4-А класу сш № 67, на якому діти більш детально познайомилися з живописною  творчістю видатного митця.  
       
   Ім'я Тараса Шевченка відомо у всьому світі.
          Великий син українського народу, геніальний поет, мислитель, революціонер-демократ Тарас Григорович Шевченко, як художник займає одне із самих почесних місць в українському образотворчому мистецтві. Шевченко був одним із перших художників, які прокладали новий реалістичний напрям, основоположник критичного реалізму в українському мистецтві.
       Загальновідомо, що Шевченко був одним із зачинателів і першим видатним майстром офорту у вітчизняному мистецтві. Сам він прекрасно володів всіма відомими тоді засобами графічного зображення.
       Тарас Григорович Шевченко є автором понад тисячі творів образотворчого мистецтва: станкового живопису, монументально-декоративного розпису, графіки, скульптури, він був великим майстром акварелі, олії, пера, офорту, малюнка олівцем.
Твори Шевченка- художника досліджено, класифіковано, оцінено не раз. Можна довго сперечатись про академізм, романтизм, гуманізм, реалізм в його творчій манері, але його творіння такі ж безсмертні, як безсмертний народ що породив великого художника і поета.   
      Мистецький доробок
Шевченка часу перебування на Україні складають  портрети, підготовчі роботи до "Живописної України", виконані олією  дві картини - "Селянська родина" та "На пасіці", пейзажі (тепер як  провідний жанр), а також численні малюнки, серед яких і "Вдовина   хата на Україні"  та " Хата батьків Т.Г. Шевченка в с. Кирилівці ".
   В ньому вся  історія наша. все буття. Нас просто не існує без нього:   
                                       Україна – це Шевченко, 
                                                Шевченко -  це Україна.
Захід провела співробітник відділу мистецтв Баланчук С.В.

Комментариев нет:

Отправка комментария